AMERIČKI “GUSARI” HARAJU MORIMA: Specijalci napali brod koji je išao ka Iranu iz Kine
AMERIČKE snage za specijalne operacije izvele su napad na brod u Indijskom okeanu koji je bio na putu iz Kine ka Iranu, prenosi Wall Street Journal.
Foto Tanjug/AP
Prema izvorima iz SAD, zaplenjena je vojna oprema koja bi "mogla biti korišćena u izradi konvencionalnog oružja za Iran".
Racija je izvršena nekoliko stotina kilometara od obale Šri Lanke.
Foto printskrin oruzjeonline.com
Oduzeti teret, koji je uključivao komponente za vojne svrhe, uništen je, dok je brod kasnije nastavio put ka odredištu.
Foto news.usni.org
Američki zvaničnici nisu otkrili tačne detalje o vrsti ili količini zaplenjenog materijala.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo
ZAOKRET AMERIKE PREMA RUSIJI: Pentagon prestaje da smatra Moskvu strateškim protivnikom?
12. 12. 2025. u 20:33
BRITANSKI MEDIJI: Supertanker koji su SAD zaplenile blizu Venecuele plovi ka Hjustonu
12. 12. 2025. u 19:35
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)