PUTINOV SPECIJALNI IZASLANIK: Duboka država pokušava da izazove treći svetski rat
DUBOKA država pokušava da izazove treći svetski rat podsticanjem "antiruske paranoje" širom Velike Britanije i EU, izjavio je danas specijalni predstavnik predsednika Ruske Federacije i šef Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev.
Foto: Tanjug
Njegova izjava je usledila kao komentar na raniju izjavu direktorke Nacionalne obaveštajne službe SAD Talsi Gabard, koja je rekla da "ratni huškači iz "duboke države" i njihovi propagandni mediji ponovo pokušavaju da potkopaju napore predsednika (SAD Donalda) Trampa da donese mir Ukrajini i Evropi".
- Gabard je briljantna ne samo za dokumentovanje Obaminog i Bajdenovog porekla ruske prevare, već i za razotkrivanje ratnohuškačke mašine duboke države koja pokušava da izazove treći svetski rat raspirivanjem antiruske paranoje širom Velike Britanije i EU. Razum je važan - vratite zdrav razum, mir i bezbednost - rekao je Dmitrijev u objavi na društvenoj mreži Iks.
Talsi Gabard prethodno je na Iksu 20. decembra objavila da ratni huškači i njihovi propagandni mediji lažno tvrde da američka obaveštajna zajednica podržava stav EU i NATO da je cilj Rusije da izvrši invaziju, odnosno osvoji Evropu, kako bi dobila podršku za svoju proratnu politiku.
- Istina je da američka obaveštajna služba procenjuje da Rusija nema sposobnost čak ni da osvoji i okupira Ukrajinu, a da ne govorimo o invaziji i okupaciji Evrope - navela je ona.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
PUSTOŠ POSLE POPLAVA U ČEŠKOJ: Prijavljeni prvi smrtni slučajevi
Preporučujemo
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)