LAVROV: Glavni cilj Evrope očuvanje kijevskog režima, kako bi se pripremila nova agresija protiv Rusije
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je glavni cilj Evrope očuvanje kijevskog režima, kako bi se pripremila nova agresija protiv Rusije.
Foto: Tanjug/AP
- Glavni cilj Brisela, Berlina, Pariza i Londona jeste očuvanje režima koji sanja da mu se pomogne da opstane i nastavi da kontroliše neku teritoriju gde su, suprotno svim normama međunarodnog prava, ruski jezik i mediji na ruskom jeziku zakonski zabranjeni, kanonsko pravoslavlje progonjeno, spomenici ruske istorije i kulture rušeni, nacistička ideologija i praksa se neguju, a opozicione ličnosti i jednostavno disidenti podvrgnuti brutalnoj represiji - rekao je on, navodi se u saopštenju na sajtu ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Kako je naveo, upravo je takav entitet pored Rusije "potreban evropskim rusofobima da bi sproveli svoje najavljene planove za pripremu nove agresije protiv Rusije".
Lavrov je u pisanoj izjavi rekao da bez prekida kriminalne politike Kijeva, uspešni pregovori o postizanju pouzdanog, dugoročnog rešenja ukrajinske krize nisu mogući, prenosi RIA novosti.
- Uveren sam da su rasistička priroda kijevskog režima i cinizam njegovih spoljnih sponzora jasno vidljivi uglednim članovima međunarodne zajednice, koji ne mogu a da ne shvate da bez okončanja ove kriminalne politike, pregovori o postizanju pouzdanog, dugoročnog rešenja ukrajinske krize ne mogu biti uspešni - rekao je Lavrov u saopštenju objavljenom na zvaničnom Telegram kanalu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
PUTIN NALOŽIO VLADI: Utvrditi spisak kritično važnih objekata koji moraju biti zaštićeni
30. 12. 2025. u 14:19
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)