"KAKO BI RAZMOTRILI NAREDNE KORAKE" Vitkof: Predstavnici SAD razgovarali sa zvaničnicima Ukrajine i evropskih zemalja
SAVETNICI američkog predsednika Donalda Trampa razgovarali su sa predsednikom Ukrajine Vladimirom Zelenskim i savetnicima za nacionalnu bezbednost iz Velike Britanije, Francuske i Nemačke, kako bi razmotrili naredne korake u okončanju rata u Ukrajini, izjavio je američki specijalni izaslanik Stiv Vitkof.
Tanjug
- Fokusirali smo se na to kako da pomerimo razgovore napred na praktičan način u ime mirovnog procesa predsednika SAD Donalda Trampa, uključujući jačanje bezbednosnih garancija i razvijanje efikasnih mehanizama za ublažavanje sukoba, kako bi se okončao rat i osigurala njegova trajna obustava - napisao je Vitkof juče na društvenim mrežama, prenosi Rojters.
U razgovorima su učestvovali i američki državni sekretar Marko Rubio, Trampov zet Džared Kušner, kao i sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Ukrajine Rustem Umerov.
Zelenski je ranije rekao da će savetnici za nacionalnu bezbednost Ukrajine i njenih saveznika iz "Koalicije voljnih" u subotu, 3. januara, održati sastanak u Ukrajini, a zatim će se lideri zemalja sastati u Francuskoj 6. januara.
Koalicija koju predvode Britanija i Francuska uključuje više od 30 zemalja.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)