ZAJEDNIČKI NAPAD: Britanci i Francuzi izveli akciju bombardovanja
BRITANSKE i francuske vazduhoplovne snage izvele su sinoć zajedničku operaciju bombardovanja osumnjičenog podzemnog skladišta oružja koje je ranije koristila grupa Islamska država u Siriji, saopštilo je britansko Ministarstvo odbrane.
Foto: Printscreen/Tviter/John Healey
Vazdušne patrole se nastavljaju
Zapadni avioni sprovode patrole kako bi zaustavili ponovni uspon islamističke militantne grupe koja je vladala delovima Sirije do 2019. godine.
Obaveštajna analiza je identifikovala podzemni objekat za koji se veruje da je korišćen za skladištenje oružja i eksploziva u planinama severno od Palmire, saopštila je Velika Britanija.
Detalji napada
- Naši avioni su koristili vođene bombe Paveway IV da bi ciljali niz pristupnih tunela do objekta, iako je detaljna procena sada u toku, početni pokazatelji su da je meta uspešno napadnuta - saopštilo je britansko Ministarstvo odbrane.
Velika Britanija je saopštila da je područje pre napada bilo „slobodno od civilnog stanovništva“ i da su se svi njeni avioni bezbedno vratili.
- Ova akcija pokazuje našu odlučnost da stojimo rame uz rame sa našim saveznicima kako bismo iskorenili svaki ponovni uspon Islamske države i njenih opasnih i nasilnih ideologija na Bliskom istoku - rekao je Hili.
Velika Britanija je saopštila da je koristila borbene avione Typhoon FGR4 za bombardovanje mete, uz podršku tankera za dopunu goriva Voyager-a.
(Indeks)
BONUS VIDEO:
Božićno seoce ispred Skupštine Srbije
Preporučujemo
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)