MAĐARSKA O PLANU UKRAJINE: Nerealan ulazak u EU i previsoka cena za Zapad

MAĐARSKA smatra neostvarivim takozvani mirovni plan Ukrajine od 20 tačaka, jer on predviđa njeno pristupanje Evropskoj uniji i izdvajanje 800 milijardi dolara od strane zapadnih zemalja, izjavio je šef kabineta mađarskog premijera Gergej Gujaš.

МАЂАРСКА О ПЛАНУ УКРАЈИНЕ: Нереалан улазак у ЕУ и превисока цена за Запад

Foto AP

On je naveo da je mađarska vlada na sednici 7. januara razmatrala plan za rešavanje sukoba u Ukrajini koji je pripremio Kijev i koji su objavili ukrajinski mediji.

- U tom planu se govori o ulasku Ukrajine u Evropsku uniju 2027. godine. Mi to smatramo nemogućim i u tom stavu nismo usamljeni - rekao je Gujaš, podsetivši da se protiv ubrzanog pristupanja Ukrajine EU izjašnjava i niz drugih država članica.

Pored toga, Ukrajina traži da joj zapadne zemlje za obnovu tokom deset godina obezbede 800 milijardi dolara.

- Tim novcem mogle bi da se isplaćuju penzije u Mađarskoj tokom 40 godina. Od momenta ulaska u Evropsku uniju, Mađarska je iz EU dobila 73 milijarde evra - istakao je šef kabineta mađarskog premijera.

On je upozorio da Budimpešta neće učestvovati u realizaciji ovih planova koje su usaglasili Kijev i Brisel.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO:

BLOKADERI BI DA HAPSE VUČIĆA KAO MADURA: Moramo da izvedemo takvu akciju

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

STIGLA NOVA ZABRANA: Posle Alenovog, otkazan i koncert DŽenana Lončarevića u Bosni - oglasili se organizatori