TRAMP OSNOVAO ODBOR ZA MIR: Članstvo košta milijardu evra!
DONALD Tramp u Davosu drži ceremoniju potpisivanja takozvane inicijative Odbor za mir, za koju kaže da bi "mogla" da zameni UN.
AP Photo/Evan Vucci
Tramp osnovao Odbor za mir, potpis pada u Davosu
Potpisivanje se održava u Davosu, na marginama Svetskog ekonomskog foruma.
Bivši britanski premijer Toni Bler, koji će biti deo Izvršnog odbora ove inicijative, prisutan je na objavljivanju povelje Odbora za mir.
Bugarski diplomata Nikolaj Mladenov će takođe biti član Izvršnog odbora tela kojim će upravljati Tramp.
Na ceremoniji potpisivanja prisutni su:
- Predstavnik Bahreina
- Predstavnik Maroka
- Predsednik Argentine
- Premijer Jermenije
- Predsednik Azerbejdžana
- Premijer Bugarske
- Premijer Mađarske
- Predsednik Indonezije
- Zamenik premijera Jordana
- Predsednik takozvanog Kosova
- Premijer Pakistana
- Predsednik Paragvaja
- Premijer Katara
- Ministar spoljnih poslova Saudijske Arabije
- Ministar spoljnih poslova Turske
- Predstavnik UAE
- Predsednik Uzbekistana
- Premijer Mongolije
Pozvan i Putin, Evropljani odbili učešće
Britanija je prethodno saopštila da neće potpisati sporazum o Odboru za mir, navodeći zabrinutost zbog mogućeg učešća Rusije u toj inicijativi, čiji je cilj rešavanje globalnih sukoba.
Tramp je pozvao Putina da uđe u Odbor za mir.
(Blic)
BONUS VIDEO - Haos u Iranu: Pale državne zgrade u celoj zemlji - U toku je obojena revolucija
Preporučujemo
NATO TVRDI: Rute nije Trampu predložio nikakav kompromis oko suvereniteta Grenlanda
22. 01. 2026. u 09:41
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)