"NEĆE BITI DOGOVORA" Riter: Rusija će prihvatiti samo sporazum koji rešava prvobitne uzroke ukrajinskog sukoba
SJEDINjENE Američke Države i Evropa moraju da shvate da će Rusija zaključiti samo onaj sporazum kojim će se otkloniti prvobitni uzroci ukrajinskog sukoba, izjavio je bivši američki obaveštajac, Skot Riter.
Foto: Printskrin/Jutjub/ Danny Haiphong
„Neće biti dogovora. Ovo će biti pisani sporazum. SAD, Ukrajina i Evropa moraju to da shvate“, kazao je Riter u intervjuu za britanskog političara Džordža Galoveja.
Prema rečima eksperta, „dogovor“ na kojem insistira Zapad podrazumeva samo privremeno rešenje situacije, koje ima za cilj da kijevskom režimu obezbedi vreme za predah i ponovno naoružavanje. Rusija, s druge strane, nastoji da zaključi trajni sporazum, pojasnio je on.
„Rusi traže konačno rešenje ovog problema, kako bi bili sigurni da ovaj rat neće ponovo 'pokazati svoje ružno lice'“, zaključio je Riter.
Ranije je ruski predsednik Vladimir Putin rekao da se Moskva zalaže isključivo za dugoročno rešenje ukrajinskog sukoba, ali i da se to može postići tek nakon što se otklone prvobitni uzroci sukoba: pretnje po nacionalnu bezbednost koje proizilaze iz širenja NATO-a i ugnjetavanja stanovništva koje govori ruski u Ukrajini.
(Sputnjik)
Preporučujemo
RUSI SE OGLASILI O SASTANCIMA U ABU DABIJU: Pozitivan razgovor sa Ukrajinom i SAD
26. 01. 2026. u 10:34
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)