BRITANSKI MEDIJI: SAD razgovarale sa Rusijom u Ženevi o novom nuklearnom sporazumu
SJEDINjENE Američke Države dans su u Ženevi održale razgovore sa ruskom delegacijom, a u utorak će razgovarati sa kineskom delegacijom o potencijalnom multilateralnom sporazumu o kontroli nuklearnog naoružanja, saopštio je viši zvaničnik američkog Stejt departmenta za Rojters.
FOTO: Profimedia
Viši američki zvaničnik naveo je da su SAD već imale dobre bilateralne razgovore sa Velikom Britanijom i Francuskom, koje su takođe članice Saveta bezbednosti UN.
-Sledeći logičan korak bio je proširiti diskusije na pet stalnih članica Saveta bezbednosti, dodao je zvaničnik, izražavajući optimizam u vezi sa pregovorima.
SAD predlažu novi, širi sporazum o kontroli naoružanja koji bi uključivao i Kinu i Rusiju, nakon što je istekao sporazum o ograničenju raspoređivanja raketa i nuklearnih bojevih glava između SAD i Rusije, poznat kao Novi START.
Kineski ambasador za razoružanje, Šen Džijan, ranije ovog meseca izjavio je da njegova zemlja u ovoj fazi neće učestvovati u novim pregovorima o kontroli nuklearnog oružja sa Moskvom i Vašingtonom.
Ranije u februaru, SAD su tvrdile da je Kina u junu 2020. sprovela tajni nuklearni test, što je Šen kategorički demantovao.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PATROLA SA PUTNICIMA, NA BRZOJ PRUZI, OD BEOGRADA DO SUBOTICE: "Vožnja deluje gotovo neprimetno"
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
SNIMLjEN U VUKOVARU: Vozaču iz Borova 2. NAJVEĆA KAZNA u istoriji Hrvatske - evo šta je zgrešio
PREMA svemu sudeći, hrvatska policija u poslednje vreme izriče sve veće novčane kazne za počinjene saobraćajne prekršaje.
20. 07. 2026. u 19:45
Komentari (0)