MEDVEDEV NE ĆUTI AMERIČKOM I IZRAELSKOM AGRESORU: Nema opravdanja za kukavičko ubistvo ajatolaha Hamenija
UBISTVO vrhovnog vođe Irana, ajatolaha Alija Hamneija, kao rezultat američkih i izraelskih udara na Islamsku Republiku, kukavički je atentat, izjavio je Dmitrij Medvedev, zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije.
Foto: Profimedia
U telegramu upućenom iranskom predsedniku Masudu Pezeškijanu, naveo je da nema i ne može biti opravdanja za ovaj „varvarski čin sile“.
- Poštovani gospodine predsedniče, sa dubokom tugom sam saznao za kukavičko ubistvo vrhovnog vođe Islamske Republike Iran, Sejeda Alija Hamneija, njegove porodice i prijatelja - navodi se u telegramu, čiji tekst citiraju RIA Novosti.
Takođe, predsednik Državne dume Vjačeslav Volodin izrazio je saučešće povodom ubistva Hamneija.
Preporučujemo
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)