NEMA SPORAZUMA SA IRANOM OSIM UZ BEZUSLOVNU PREDAJU Tramp: Posle rata jačanje i oporavak
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp poručio je danas da SAD neće postići sporazum sa Iranom osim uz "bezuslovnu predaju", dodajući da će potom, uz izbor "velikog i prihvatljivog lidera", raditi sa saveznicima na ekonomskom jačanju i oporavku Irana.
Foto: Veštačka inteligencija
Tramp je, u objavi na svojoj društvenoj mreži Truth Social, naveo da će SAD, zajedno sa "svojim divnim i hrabrim saveznicima i partnerima", neumorno raditi na tome da Iran povuku "sa ivice propasti" i učine zemlju "ekonomski većom, boljom i jačom nego ikada".
-Iran će imati veliku budućnost. Učinimo Iran ponovo velikim (MIGA)!, poručio je američki predsednik.
Sjedinjene Američke Države i Izrael napali su Iran u subotu, 28. februara, Iran u, kako je saopšteno, "preventivnim napadima", do kojih je došlo nakon neuspeha na više rundi pregovora o iranskom nuklearnom programu.
Iran je zatim pokrenuo masovne udare u znak odmazde na Izrael i na mete koje se povezuju sa SAD širom regiona Bliskog istoka.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PATROLA SA PUTNICIMA, NA BRZOJ PRUZI, OD BEOGRADA DO SUBOTICE: "Vožnja deluje gotovo neprimetno"
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)