„DEMOKRATIJA U EVROPI UMIRE POD BRISELOM“ Orban poručio: Neće biti probriselske i proukrajinske vlade
RUKOVODSTVO Evropske unije gurnulo je tokom poslednjih 20 godina Evropu u neodrživu situaciju, jer za Brisel evropski narod nije bio prvi prioritet, već migranti, što je donelo pretnju terorizma, kriminal, antisemitizam, antihrišćanstvo i ekonomska previranja, poručio je danas mađarski premijer Viktor Orban na predizbornoj Konferenciji konzervativne političke akcije u Budimpešti.
Foto: Čet GPT
Prema njegovim rečima, Brisel je doveo do najvećeg ekonomskog bankrota Evrope, a nakon toga, Evropa i dalje nije njihov prvi prioritet, već Ukrajina, prenosi MTI.
- Evropska demokratija umire jer ekonomski propada, zapetljana je u političku cenzuru i ima mrežu nevladinih organizacija za brze odgovore i cenzuru društvenih medija. Ako im se ne sviđa ono što kažete, ukinuće vam domet. Demokratija umire u Evropi jer se Brisel direktno meša u nacionalne izbore i finansijski podržava federalističke snage. Brisel ne poštuje ugovore, već ih izdaje - naveo je Orban i poručio da u Mađarskoj neće biti "probriselske i proukrajinske vlade". Kako je ocenio, pobeda američkog predsednika Donalda Trampa na predsedničkim izborima predstavljala je ogroman uspeh za patriotske snage sveta.
- Od pobede predsednika Trampa, zapadni svet je postao bolje mesto. Rodna propaganda se povukla, možemo ponosno prihvatiti hrišćanstvo kao temelj i snagu održavanja naše civilizacije, a ono što je prirodno ponovo je istina, majka je žena, otac je muškarac, a porodica je najstarija i najvažnija institucija naših naroda - rekao je premijer Mađarske. Kako je ocenio, okončana je "progresivna cenzura", što je dovelo do toga da "možemo bez odmazde reći da ne želimo migracije, da smo obuzdali zeleno ludilo, da svet može biti zaštićen samo u skladu sa ekonomskim interesima!
Orban je nastavio da hvali i druge desničarske lidere u svetu. "Kakvu smo godinu imali van Mađarske. Nacionalne snage Rodriga Paza su zauzele Boliviju, a trupe Hosea Antonija Kasta su oslobodile Čile, dok je u Argentini Havijer Milej, nakon decenija levičarskog amoka, oborio inflaciju, sredio budžet, sredio javne finansije, pa čak i smanjio siromaštvo", rekao je Orban.
Govoreći o argentinskom predsedniku Havijeru Mileju, Orban je rekao da je Argentina danas bastion desničarskih snaga, a sam Milej "globalna rok zvezda zapadnih vrednosti". Naveo je da su "patriote" ojačale i u Evropi, navodeći pobedu Andreja Babiša u Češkoj, i dodao da "čeka da se Poljska vrati". Gruzijskog premijera Iraklija Kobahidžea nazvao je "šampionom sa Kavkaza".
Na konferenciji je prisustvovao i predsednik SNSD-a Milorad Dodik, za kojeg je Orban rekao da je zaslužio "najveće titule", jer je, kako je ocenio, preživeo američke sankcije, ucene iz Nemačke i maltretiranje iz Federacije BiH. "Verujte dragi prijatelji, mi bismo doživeli kolaps da smo preživeli samo pola onoga što je preživeo Dodik. Ali on je uspeo i hvala Milorade što ste danas sa nama", rekao Orban. Dodik je potom podelio snimak Orbanovog govora na svom nalogu na mreži X i napisao za Orbana: "Prijatelj". On se sa Orbanom sastao uoči početka Konferencije, rekavši da Republika Srpska ima snažne prijatelje.
(Tanjug)
BONUS VIDEO
Preporučujemo
Najnovija dešavanja na Bliskom istoku: Američki razarači prošli kroz Ormuski moreuz
05. 05. 2026. u 08:03
Novi detalji pucnjave kod Bele kuće: Jedna osoba ranjena, sve vrvi od specijalaca (Foto)
05. 05. 2026. u 07:29
Sukob na Bliskom istoku: Tramp ponovo preti "brisanjem sa lica zemlje"; Admiral Kuper: Mi smo odbrambena formacija u zalivu
04. 05. 2026. u 07:43 >> 23:00
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)