ŠOK ZA IZRAEL: Iranska raketa probila odbranu i pala kod Dimone, desetine povređenih (VIDEO)
IRANSKA raketa je probila izraelsku protivvazdušnu odbranu i pala blizu južnog grada Dimone, povredivši najmanje 47 ljudi. Izraelske vlasti su pokrenule istragu o ovom ozbiljnom kršenju bezbednosti.
Foto: Printskrin Iks/@sentdefender
Gotovo je sigurno da je meta napada bio nuklearni kompleks koji se nalazio oko trinaest kilometara od Dimone. Iako Izrael zvanično tvrdi da je to istraživački centar, decenijama je javna tajna da se u njemu nalazi neprijavljeni arsenal nuklearnog oružja.
Od 1960-ih, veruje se da je Izrael razvio nuklearnu bombu na ovom mestu, ali svaka izraelska vlada je dosledno vodila politiku dvosmislenosti po tom pitanju. Ova politika je Izraelu obezbedila status jedine nuklearne sile na Bliskom istoku, zbog čega se svaki napad na ovaj objekat shvata sa najvećom ozbiljnošću.
Teheran je preuzeo odgovornost za napad, navodeći da je napad na Dimonu bio odmazda za raniji, kako kažu, američko-izraelski vazdušni napad na iranski nuklearni objekat u Natanzu. S druge strane, Izrael i Sjedinjene Države navode eliminisanje iranske sposobnosti da razvije nuklearno oružje kao ključni ratni cilj.
(IndeksHr)
BONUS VIDEO:
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)