"KIJEV NIJE ZA DIPLOMATSKO REŠENJE SUKOBA" Nebenzja: Moraće da se suoči sa novim uslovima
KIJEV nije spreman za diplomatsko rešenje sukoba, zato će ubrzo morati da se suoči sa novim uslovima za regulisanje konflikta, izjavio je stalni predstavnik Rusije u Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja.
Foto: Profimedia
- Postaje sve jasnije da sadašnje ukrajinske vlasti nisu zainteresovane za mirovne pregovore, pa čak ni za osnovne humanitarne korake koji bi mogli da olakšaju patnju ljudi - rekao je Nebenzja tokom sastanka Saveta bezbednosti UN.
Istovremeno, on je podsetio da je Rusija nedvosmisleno posvećena pregovaračkom rešenju i postizanju ciljeva Specijalne vojne operacije diplomatskim metodama.
Ruski diplomata je poručio da Ukrajina nije spremna za diplomatsko rešenje, tako da će uskoro morati da se suoči sa novim uslovima regulisanja.
Evropa zatvara oči pred zločinima Kijeva
Rusija beleži neviđeni broj napada ukrajinskih dronova na regione zemlje, uključujući Moskvu i Moskovsku oblast, naglasio je diplomata.
- Evropske zemlje jednoglasno zatvaraju oči pred svim zločinima ukrajinskih Oružanih snaga i nastavljaju da pružaju punu podršku Kijevu - poručio je Nebenzja.
Evropske zemlje očajnički pokušavaju da ućutkaju sve koji iznose istinu o situaciji u Ukrajini, konstatovao je on.
- Najmanje 27,5 hiljada ruskih civila stradalo je od napada ukrajinskih Oružanih snaga od februara 2022. godine - precizirao je Nebenzja.
Zelenskom važniji ratovi u drugim zemljama, nego mir u njegovoj
Prema njegovim rečima, za kijevske vlasti, učešće u bilo kakvim spoljnim sukobima danas je prioritetnije od pronalaženja načina za postizanje mira unutar sopstvene zemlje.
Vladimir Zelenski, umesto da brine o Ukrajini i njenim stanovnicima, pokušava da podseti zapadne pokrovitelje na njegovu korisnost u vezi sa bliskoistočnim sukobom, ocenio je diplomata.
- Očigledno je da je za Kijev danas važnije da bude uključen u bilo koji rat nego da traži načine za mir kod kuće - rekao je Nebenzja tokom sastanka Saveta bezbednosti UN o Ukrajini.
Zelenski nije mogao a da ne pokuša da dobije dividende od tragičnih događaja na Bliskom istoku, dodao je Nebenzja.
On je još zaključio da je Zelenski zapanjen pomeranjem pažnje sa Ukrajine na eskalaciju na Bliskom istoku.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
TEHERAN U PLAMENU: Snimci izraelskog i američkog reketiranja
Preporučujemo
SAD O OKONČANjU UKRAJINSKE KRIZE: To će dovesti do prosperiteta u svetu
23. 03. 2026. u 21:45
POSTOJI VEOMA MNOGO RAZLIKA: Tramp o sukobu u Ukrajini i na Bliskom istoku
23. 03. 2026. u 18:40
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)