"AMERIKANCI PREGOVARAJU SAMI SA SOBOM": Iranska vojska ne popušta, sporazum o prekidu vatre nije opcija (VIDEO)
PORTPAROL iranske vojske ismevao je u sredu pokušaje SAD da se postigne sporazum o prekidu vatre, insistirajući da "Amerikanci pregovaraju samo sami sa sobom".
Foto: Profimedia/Ilustracija
Potpukovnik Ebrahim Zolfagari, portparol Centralnog štaba iranske vojske Hatam Al-Anbija, dao je ovu izjavu u unapred snimljenom videu emitovanom na državnoj televiziji.
- Hej Trampe, otpušten si. Poznata ti je ova rečenica. Hvala na pažnji u vezi s ovim pitanjem - kazao je između ostalog Zolfagari.
- Strateška sila o kojoj ste ranije govorili pretvorila se u strateški neuspeh. Onaj koji tvrdi da je globalna supersila bi se već izvukao iz ovog nereda da je mogao. Nemojte svoj poraz predstavljati kao sporazum. Vaša era praznih obećanja je završena - rekao je Zolfagari i dodao: "Da li su vaši unutrašnji sukobi dostigli tačku u kojoj pregovarate sami sa sobom?"
Zolfagarijeva izjava usledila je ubrzo nakon što je Trampova administracija poslala Iranu plan prekida vatre od 15 tačaka preko Pakistana.
- Naša prva i poslednja reč je bila ista od prvog dana i tako će ostati: Neko poput nas nikada se neće sporazumeti sa nekim poput vas. Ne sada, nikada! - rekao je.
On je rekao da je stabilnost u regionu "zagarantovana snažnom rukom naših oružanih snaga".
- Stabilnost kroz snagu - rekao je Zolfagari.
- Jasno kažemo: Dok to ne bude naša volja, ništa se neće vratiti na staro. To će se desiti samo kada se sama pomisao na delovanje protiv iranske nacije potpuno izbriše iz vaših korumpiranih umova - naveo je, prenosi Telegraf.
Sve najnovije vesti o dešavanjima na Bliskom istoku čitajte u našem BLOGU UŽIVO.
BONUS VIDEO: SNIMCI IZ DRONA: Izraelska vojska objavila video udara na iranske sisteme PVO
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)