ISPLIVAO SNIMAK KOJI PLAŠI ORBANA: Ukrajinci regrutuju agente sa znanjem mađarskog da prave haos ako "Fides" pobedi - spremni i na oružje
UKRAJINA angažuje provokatore za učešće u oštrim protestima posle izbora u Mađarskoj, ako na njima pobedi vladajuća partija "Fides", izjavio je za RIA Novosti mađarski politički ekspert Georg Špotle.
Foto: AP Photo/Eldar Emric
-U Zakarpatskoj oblasti se širi snimak da Ukrajinci traže ljude koji govore mađarski, koji su prošli vojnu obuku, fizički su spremni, otporni na stres, za rad u Mađarskoj. Pretpostavljam da su ovde stigli agenti-provokatori, koji posle izbora, ako partija 'Tisa' izgubi, zajedno sa masom koja simpatizuje 'Tisu', izaći će na ulice i početi da pale automobile, kontejnere za smeće.
Obično u takvim oštrim demonstracijama počne jedan ili dva čoveka, a zatim ih prati masa. Siguran sam da Ukrajinci pripremaju nešto za destabilizaciju Mađarske - rekao je Špotle.
Špotle takođe ne isključuje mogućnost oružanih provokacija na demonstracijama posle izbora.
Parlamentarni izbori u Mađarskoj biće održani 12. aprila. Ranije je premijer Mađarske Viktor Orban izjavljivao da su Brisel i Kijev sklopili dogovor i nameravaju da promene vlast u Mađarskoj.
Takođe je izjavljivao da Brisel interveniše u izbore u Mađarskoj, finansirajući sve opozicione proevropske NVO. Vlasti Mađarske su više puta ponavljale da se u mađarsku predizbornu kampanju aktivno meša Ukrajina.
(RIA Novosti)
BONUS VIDEO: Vučić i Orban na bureku
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"ŽELIM OSVETU": Putin izdao naredbu - neka počne odmazda
Veliki broj mrtvih u napadu koji jedna strana naziva "terorističkim aktom", a druga "legitimnim ciljem".
23. 05. 2026. u 19:33
Komentari (0)