Tramp preti: Ponovo ćemo napasti Iran ako se ne postigne sporazum

SAD će ponovo napasti Iran ukoliko do 22. aprila ne bude postignut sporazum, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.

Трамп прети: Поново ћемо напасти Иран ако се не постигне споразум

Foto: Alex Brandon/AFP/Sasan/MEI/Sipa Press/ MARIUSZ PRUSACZYK/Alamy/Profimedia

-Mnogo bombi će eksplodirati ako se primirje između SAD i Irana ne produži, rekao je Tramp.

Prema njegovim rečima, nije jasno da li će Iran nastaviti da učestvuje u pregovorima u Islamabadu.

-Ako oni [iranska strana] ne budu tamo - i to će biti u redu, rekao je američki predsednik.

SAD i Iran su se 7. aprila složili oko dvonedeljnog primirja, koje je stupilo na snagu sledećeg dana. Obe strane su se više puta optuživale za kršenje primirja, a još uvek nije bilo objava o njegovom mogućem produženju.

 

Teheran razmatra učešće u razgovorima sa SAD, odluka još nije doneta

Visoki iranski zvaničnik izjavio je da Teheran pozitivno razmatra učešće u mogućim mirovnim razgovorima sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali da konačna odluka još nije doneta.

Prema njegovim rečima, u toku su napori posrednika, pre svega Pakistana, kako bi se okončala američka blokada i obezbedilo učešće Irana u razgovorimam prenose mediji,

Izvor iz Pakistana, uključen u proces, naveo je da dvonedeljno primirje ističe 22. aprila u 20 časova po istočnomameričkom vremenu.

sputnikportal.rs

BONUS VIDEO - ANGELINA TOPIĆ ZA "NOVOSTI": Prva reakcija posle svetske medalje

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

UPISAO ČAK OSAM FAKULTETA: Šta od škole ima Goran Bogdan?