Poznato stanje crnogorskih pomoraca na Ormuskom moreuzu: Zbog ratne situacije, brod je...
IRANSKA revolucionarna garda (IRGC) objavila je snimak zaplenjenog broda, na kome se nalaze crnogorski pomorci, a ambasador Irana u Srbiji, Sadek Fazli je za TVCG rekao da su svi bezbedni i u dobrom stanju.
Foto: Tanjug/AP Photo/Altaf Qadri
- Dozvolite mi da vam uputim pozdrave, kao i cenjenim građanima Crne Gore. Kao što znate, trenutna situacija u Ormuskom moreuzu predstavlja ratno stanje usled agresije Sjedinjenih Američkih Država i cionističkog režima protiv Irana. Nažalost, Amerikanci su takođe uveli pomorsku blokadu, što dodatno komplikuje situaciju. Oni su sami stvorili ovu situaciju i za nju snose odgovornost. U svakom slučaju, što se tiče građana Crne Gore i državnog plovila, želim da naglasim da nemamo apsolutno nikakav problem sa Crnom Gorom, niti sa njenim građanima. Ne postoji nikakav razlog za zabrinutost. Prema informacijama koje imam, pomenuto plovilo nije zaplenjeno – samo je zaustavljeno zbog ratnih uslova. Nijedan član posade niti osoblje broda nije priveden, niko od njih. Svi su slobodni - rekao je Sadek Fazli.
Svi su dobrog zdravstvenog stanja i potpuno bezbedni, rekao je.
- Dakle, nema razloga za zabrinutost i uveravam vas da su svi bezbedni i u dobrom stanju. Mogu da komuniciraju sa svojim porodicama. Slobodni su i mogu da rade šta žele. Slučaj je trenutno u razmatranju i nadam se da će uskoro biti rešen. Kao što sam rekao, nema pritvora. Jednostavno, zbog ratne situacije, brod je samo zaustavljen. Kao što sam vam rekao, slučaj je trenutno u razmatranju i nadam se da će uskoro biti rešen. Ne mogu vam reći tačan vremenski okvir, jer je situacija tamo veoma složena, ali sam siguran da će uskoro biti rešena - zaključio je ambasador Irana.
Preporučujemo
TUSK: "Situacija na granici sa Rusijom nestabilna, očekujemo eskalaciju"
26. 06. 2026. u 09:13
SEVERNA KOREJA POKAZALA SILU: Kim nadgledao testove novih raketnih sistema (FOTO)
26. 06. 2026. u 08:57
FRANCUSKA NA UDARU EKSTREMNIH VRUĆINA: Crveni alarm u 61 departmanu, Pariz uveo zabrane
26. 06. 2026. u 08:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)