Ruski "orešnici" otreznili Zelenskog za jednu noć: Odmah zatražio razgovore sa Rusijom u Azerbejdžanu
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski izjavio je da je Ukrajina spremna da vodi razgovore sa Rusijom u Azerbejdžanu.
Cornelius Poppe/NTB via AP
Šef države je ovo objavio nakon razgovora sa predsednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim, prema informacijama Ukrinforma.
- Razgovarali smo i o mirovnim naporima. Veoma je važno za Ukrajinu da Rusija pronađe snagu da okonča ovaj nepravedni rat. Svakako veoma cenimo ulogu naših partnera u posredovanju u ovom procesu. Rekli smo predsedniku Azerbejdžana da smo spremni za trilateralne razgovore. Takve razgovore smo vodili u Turskoj, a takve razgovore smo vodili i sa našim američkim partnerima u Švajcarskoj - rekao je Zelenski.
On je naglasio da je Ukrajina spremna za predstojeće razgovore u Azerbejdžanu ako je Rusija spremna za diplomatiju.
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)