Početkom nedelje rat Irana protiv SAD i Izraela se nastavlja: Evo ko se odao da će pregovori propasti

Симеуновић А. Милош

01. 05. 2026. u 09:56

IZRAEL je u stanju pojačane pripravnosti, pojačavajući pripreme za mogući povratak sukobama sa Iranom, usred naznaka da se američki predsednik Donald Tramp možda približava odluci o obnavljanju vojne akcije, javila je izraelska televizija u četvrtak.

Почетком недеље рат Ирана против САД и Израела се наставља: Ево ко се одао да ће преговори пропасти

Foto: Tanjug/AP/Vahid Salemi

Izveštaj je objavljen dok je Trampa u Beloj kući obaveštavao o vojnim opcijama načelnik Centralne komande SAD, admiral Bred Kuper, prenosi Tajms of Izrael.

Istovremeno, izraelski zvaničnici su održali niz intenzivnih konsultacija usred onoga što vide kao rastući zamah ka odluci u Vašingtonu.

Prema Kanalu 12, izraelski zvaničnici su se spremali za mogućnost da pregovori između SAD i Irana propadnu već početkom sledeće nedelje.

U izveštaju se navode ministri kabineta koji su poslednjih dana bili obavešteni, a koji procenjuju da će SAD možda morati da „pojačaju“ svoju kampanju pritiska u Ormuskom moreuzu kroz vojne udare na iranska gasna i energetska postrojenja, kao i na vladinu infrastrukturu.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

Gde pobeći od gužve za Prvi maj: Najbolja sela u Srbiji za odmor u prirodi i miru