VITKOF I KUŠNER STIŽU U MOSKVU: Nastavlja se dijalog sa SAD
POMOĆNIK ruskog predsednika Jurij Ušakov izjavio je danas da će izaslanici američkog predsednika Stiven Vitkof i Džared Kušner uskoro doputovati u Moskvu.
Foto: Pixabay/Evgeny
- Pre ili kasnije, mislim, vrlo skoro, naše redovne kolege Stiv Vitkof i Kušner će doći u Moskvu, i mi ćemo nastaviti dijalog sa njima - rekao je Ušakov, prenosi Interfaks.
Ušakov je ocenio da Vašington ne odustaje od pitanja rešavanja ukrajinskog sukoba, o čemu, kako se navodi, svedoče aktivni telefonski kontakti između SAD i Rusije.
Pomoćnik ruskog predsednika izjavio je sinoć da ne postoji sporazum o produženju trodnevnog prekida vatre između Rusije i Ukrajine.
- Ne, postojao je sporazum da će prekid vatre posvećen Danu pobede trajati tri dana: 9, 10. i 11. maja - rekao je Ušakov.
Američki predsednik Donald Tramp je prethodno u subotu izjavio da bi želeo da se prekid vatre između Rusije i Ukrajine produži.
(Tanjug)
Preporučujemo
RUSKI ZVANIČNIK OŠTRO O UKRAJINI: Ako ovo ne urade ni 10 rundi pregovora im neće pomoći
10. 05. 2026. u 12:42
BIZARNO: Avion udario i usmrtio jednu osobu na pisti, putnici evakuisani
10. 05. 2026. u 12:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)