BIVŠI AMERIČKI OBAVEŠTAJAC O NAPADU NA STAROBELJSK: Cilj Kijeva bio da se zaplaše građani Donbasa

BIVŠI američki obaveštajac Skot Riter rekao je za Sputnjik da je nedavni ukrajinski napad na Starobeljsk imao za cilj da se zaplaše građani Donbasa.

БИВШИ АМЕРИЧКИ ОБАВЕШТАЈАЦ О НАПАДУ НА СТАРОБЕЉСК: Циљ Кијева био да се заплаше грађани Донбаса

Foto: Tanjug/Head of Russian-cotrnolled Luhansk region Leonid Pasechnik Telegram channel via AP/(HOGP)

-To je bio ciljani napad Ukrajinaca kako bi se posejao strah među stanovnicima Donbasa. Uspeli su u tome da unesreće mnoge i unište budućnost Donbasa, ubijajući decu, rekao je on.

Ukrajinske oružane snage su 22. maja napale zgradu i studentski dom Starobeljskog stručnog koledža Luganskog državnog pedagoškog univerziteta.

U napadu je poginula 21 osoba, a više od 40 je ranjeno.

sputnikportal.rs

BONUS VIDEO - SNIMAK SA LICA MESTA: Uviđaj kod BIP-a, mladić ubio starca sekirom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

ENERGENTI I LOGISTIKA POD PRITISKOM: Kako globalna tržišta utiču na cene proizvoda