IRAN POTPISAO MEMORANDUM SA TRAMPOM: Pezeškijan otkrio šta piše u istorijskom dokumentu

IRANSKI predsednik, Masud Pezeškijan, oglasio se na društvenoj mreži "Iks" povodom potpisivanja Memoranduma o razumevanju između SAD i Irana o prekidu rata i uvodu u period koji bi mogao da bude krunisan potpisivanjem konačnog mirovnog sporazuma u naredna dva meseca.

ИРАН ПОТПИСАО МЕМОРАНДУМ СА ТРАМПОМ: Пезешкијан открио шта пише у историјском документу

Foto: Iranian Presidency Office/Sipa Press/Profimedia

Predsednik Irana je napisao da je dokument koji su potpisala dvojica lidera "istorijski".

- Ovo je istorijski dokument i poruka moćnog Irana da će mir biti ostvaren u duhu međusobnog poštovanja. Islamska Republika Iran oduvek je bila posvećena i dosledna očuvanju globalnog mira, uz istovremeno očuvanje svog dostojanstva i nezavisnosti, kao i napretku i regionalnoj saradnji. Ovaj tekst odražava glas naroda koji svoje dostojanstvo i nezavisnost nije menjao ni za kakve pretnje ili pritiske. Ono što je danas zabeleženo rezultat je nacionalne istrajnosti, političke racionalnosti i odgovorne diplomatije - istakao je Pezeškijan.

Podsetimo, Donald Tramp i Masud Pezeškijan, predsednici Amerike i Irana, potpisali su Memorandum o razumevanju odvojeno, jedan u Versaju na večeri koju je nakon završetka samita G7 šefu Bele kuće organizovao francuski predsednik Emanuel Makron, a drugi u svom kabinetu u Teheranu.

(Kurir)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

KRAJ SVIH MISTERIJA - SAD ZNAMO KO VODI RAT PROTIV SRBIJE: Šešelj se vanredno uključio u program i razobličio ko stoji iza mračnih akcija