DOBIĆETE SILOVIT ODGOVOR: Iran brutalno uzvratio na pretnje smrću vrhovnom vođi – pomenut i Tramp
MINISTAR spoljnih poslova Irana Abas Arakči oštro je reagovao na izjavu izraelskog ministra odbrane Izraela Kaca u kojoj je sugerisano da je iranski vrhovni vođa ajatolah Možtaba Hamnei "označen za smrt", poručivši da će svaka pretnja iranskom rukovodstvu i narodu dobiti "neposredan i snažan odgovor".
Foto: Tanjug/AP/Manish Swarup
Arakči je u objavi na društvenoj mreži Iks naveo da su uslovi memoranduma o razumevanju iz Islamabada "jasni i javno dostupni svima", kao i da je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp, kako je naveo, preuzeo obavezu da "obuzda" Izrael, prenela je Al Džazira On je dodao da će Iran "naučiti lekciju" one koji ignorišu te dogovore.
Izraelski ministar odbrane Izrael Kac, prema navodima izraelskih medija, ocenio je Irance kao "dobre trgovce" koji u pregovorima pokušavaju da izvuku ustupke, uz poruku da Izrael neće dozvoliti Iranu da razvije nuklearno oružje. U odgovoru na te izjave, Arakči je poručio da će "svaka pretnja našem narodu i rukovodstvu dobiti neposredan i snažan odgovor".
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
Preporučujemo
OMAN I IRAN: Održali prvi sastanak novoosnovanog zajedničkog Komiteta za Ormuz
29. 06. 2026. u 21:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)