UHAPŠEN BRITANAC: Osumnjičen za pretnju bombom tokom leta aviona
NORVEŠKE vlasti su saopštile danas da su uhapsile 51-godišnjeg Britanaca za koga se sumnja da je uputio pretnju bombom tokom leta aviona Rajanera iz Londona za Oslo.

Foto: N. Fifić
Incident je bio praćen obimnom bezbednosnom operacijom na aerodromu Gardermoen u norveškoj prestonici, a avion su pratili kraljevski danski borbeni avioni, preneo je AP.
Avion sa 142 putnika i šest članova posade bezbedno je sleteo na aerodorm Gardermoen, naveli su zvaničnici.
Norveška policija je na svom Tviter nalogu napisala da je avion Rajanera dobio pretnju o podmetnutoj bombi dok se nalazio u vazduhu, da situacija nije rešena i da se na licu mesta nalazi veliki broj policajaca.
Policija je kasnije navela da je situacija pod kontrolom i da su svi putnici bezbedno evakuisani.
Šef policije Olav Unestad izjavio je za norveški dnevnik "VG" da je hapšenje Britanca proteklo lako.
"Pokrenuli smo istragu u ovom slučaju i ispitaćmo čoveka što je pre moguće", rekao je Unestad.

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NE MOŽE DA SAKRIJE TUGU: Darko Lazić potpuno slomljen, javno se oglasio (FOTO)
PEVAČ se prisetio svog pokojnog oca...
28. 04. 2025. u 19:35
Komentari (0)