PONOVO NEREDI U AMERICI: Danas demonstracije u blizini Bele kuće - građani ne žele saveznu policiju na ulicama
DEMONSTRANTI su izašli na ulice Vašingtona kako bi protestovali protiv planiranog raspoređivanja savezne policije u tom gradu.

Foto: Printscreen
Protest se održao u neposrednoj blizini Bele kuće.
Američki predsednik Donald Tramp najavio je da će poslati federalnu policiju u grad kako bi bili zaustavljeni „nasilje i kriminal“ i zapretio da će ih slati i u druge gradove kojima upravljaju demokrate.
Početkom ovog meseca Tramp je već rasporedio saveznu policiju u Portlandu u Oregonu, gde su se demonstranti sukobili sa novopristiglim bezbednosnim snagama. Takođe je nedavno najavio i raspoređivanje saveznih policijskih snaga u Čikagu i zapretio da će ih poslati u druge gradove pod demokratskim vođstvom.
Demokratski političari i guverneri optužili su Trampa da ovaj potez koristi kao deo taktike kampanje u izbornoj godini, ciljajući samo na gradove kojima upravljaju članovi Demokrata.
(Sputnjik)
Preporučujemo

TRAMP VODI ULIČNI RAT: Portland gori, gradonačelnici protiv saveznih trupa
21. 07. 2020. u 23:18

POTVRĐEN PRVI SLUČAJ BUBONSKE KUGE U AMERICI: Zaražen muškarac, vlasti izdale upozorenje
20. 07. 2020. u 08:39

SVE NA RAVNE ČASTI: Pozorišni stvaraoci u SAD protestuju zbog rasne neravnopravnosti
18. 07. 2020. u 11:36

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

TRAMP ZASPAO I ZAHRKAO NA SAHRANI PAPE? U njega je ušao duh "Uspavanog Džoa" ili to baš i nije tako?
"USPAVANI Donald" na delu ili baš i ne?
27. 04. 2025. u 14:11
Komentari (0)