PREMINUO DŽON HJUM: Odlazak irskog političara i dobitnika Nobelove nagrade za mir
DžON Hjum, irski političar, arhitekta mirovnog sporazuma "Dobar Petak" i dobitnik Nobelove nagrade za mir zbog doprinosa prekidu 30-godišnjeg sektaškog nasilja, preminuo je danas u 83. godini, saopštila je njegova stranka Socijaldemokratska i radnička partija.

Foto: Printskrin
Hjum je podelio Nobelovu nagradu 1998. godine sa tadašnjim severnoirskim premijerom Dejvidom Trimblom iz protestanske Unionističke partije Alstera.
- Hjumova smrt predstavlja odlazak najznačajnije i najdoslednije irske političke figure u 20. veku - stoji u saopštenju lidera Hjumove Socijaldemokratske i radničke partije Kolama Istvuda.
- Ovo je istorijski trenutak za ovo ostrvo, ali pre svega trenutak najdublje tuge - rekao je Istvud.
- Svi moramo da skinemo kape u znak poštovanja prema izvanrednom čoveku, mirotvorcu, političaru, lideru, porodičnom čoveku našoj inspiraciji - napisao je povodom Hjumove smrti irski ministar inostranih poslova Sajmon Konvej.
Tanjug

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

PRILAZE MU JEDAN PO JEDAN: Joca Amsterdam iz zatvora stigao na sahranu Rutovića (VIDEO)
DA SE oprosti od Željka Rutovića stigao je i Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam.
07. 04. 2025. u 13:36
Komentari (0)