BIVŠE IMANJE KATOLIČKE CRKVE: Italijansko ostrvo prodato za 10 miliona dolara, šta mislite ko ga je kupio?
ITALIJANSKO ostrvo Galinara u Ligurskom moru prodato je za više od 10 miliona evra Ukrajincu Aleksandru Boguslajevu, preneli su danas italijanski mediji.
Foto: Novosti arhiva
Kako prenosi Korijere dela sera, Boguslajev (42) sin je ukrajinskog preduzetnika i političara Bjačeslava Boguslajeva, vlasnika kompanije koja je bila vodeća u proizvodnji motora za avione i helikoptere.
Kuće na tom ostrvu u obliku kornjače, koje se nalazi na 1,5 kilometara od obale Ligurije između Alasija i Albenga, nekada su pripadale rimokatoličkoj crkvi, a u poslednjih 150 godina bogatim bankarima i industrijalcima pošto je privatizovano.
List navodi da je on potpisao ugovor s predstavnicima devet porodica iz Ligurije i Pijemonta, koji su vlasnici u poslednjih 40 godina.
Dodaje se da Aleksandar Boguslajev poseduje nekretnine na jugu Francuske.
Ostrvo je proglašeno za zaštićeni park prirode i nije dostupno turistima, piše Korijere dela sera.
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)