NAJVIŠA IKAD IZMERENA TEMPERATURA: U ovoj zemlji zabeleženo je čak 54,4 stepena celzijusa
U AMERIČKOM Nacionalnom parku Dolina smrt, koji se nalazi u Kaliforniji, izmerena je najveća temperatura ikada izmerena na zemlji, od čak 54,4 celzijusa.

Foto: M. Labudović
Tu temperaturu potvrdila je i američka meteorološka služba, prenosi BBC.
Prethodnih dana, a posebno proteklog vikenda, toplotni talas pogodio je američku zapadnu obalu, a visoke temperature doprinele su i nestanku struje u pojedinim delovima, jer elektrane nisu ispravno funkcionisale.
Ranije, najveća temperatura bila je 54 stepena i ona je takođe izmerena u Dolini smrti 2013. godine, a nakon što je odbačena temperatura od 56,6 stepena jer se veruje da nije dobro izmerena sa čitača temperature.
Kako se navodi, očekuje se da će temperature početi da opadaju od ponedeljka.
Dodaje se da pored nestanka struje, velike vrućine mogu da dovedu do topljenja asfalta, prinudnog spuštanja aviona i usijanja unutrašnjosti vozila, a mogu nepovoljno da utiču na poljoprivredna dobra.

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

TRAMP ZASPAO I ZAHRKAO NA SAHRANI PAPE? U njega je ušao duh "Uspavanog Džoa" ili to baš i nije tako?
"USPAVANI Donald" na delu ili baš i ne?
27. 04. 2025. u 14:11
Komentari (0)