TRAJNO ZATVORENO 300 RESTORANA: Bankrot lanca restorana Pica Hat
VIŠE od 300 restorana poznatog lanca "Pica Hat" (Pizza Hut) biće trajno zatvoreno nakon bankrota jedna od najvećih franšiza ovog brenda.

Foto: Tanjug/AP
Kompanija NPC Interešenel, koja je u stečajnom postupku, postigla je danas sporazum sa vlasnicima "Pica Hat", kompanijom "Yum", o zatvaranju četvrtine svojih restorana i prodaji ostalih, izvestio je CNN.
Poslovni neuspeh NPC Internešenela pripisuje se uvođenju vanrednih mera zbog korona virusa i dugovanjima od skoro milijardu dolara.
Iz "Pica Hat" je saopšteno da je na pomenutih 300 lokacija posao veoma loše funkcionisao u poređenju s drugim lokacijama ovog poznatog brenda brze hrane, kao i da će kompanija pomoći da radnici koji su ostali bez posla pređu u druge restorane "Pica Hat".
Kompanija NPC Internešeneal ima ukupno 1.227 lokacija na kojima rade restorani "Pica Hat", što čini približno 18 odsto od ukupno 6.700 "Pica Hat" u SAD, a vodi i 6.500 restorana brze hrane brenda "Wendy's".
Preporučujemo

GUBITAK ERBASA VEĆI OD OČEKIVANOG: Smanjuje proizvodnju A350, 15.000 radnika ostaje bez posla
30. 07. 2020. u 13:27 >> 13:54

KRIZA AUTO-INDISTRIJE: Folksvagen u gubitku 800 miliona evra u prvom polugodištu
30. 07. 2020. u 12:27

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (1)