BLISKI SUSRET RUSKIH I NATO PILOTA: Su-27 iznad Baltika presreo letelice zapadne alijanse
RUSKI lovac presreo je američki izviđački avion iznad neutralnih voda Baltičkog mora, saopštio je ruski Nacionalni centar za kontrolu odbrane.

Foto: EPA
- Ruska sredstva za kontrolu vazdušnog prostora otkrila su 19. avgusta iznad neutralnih voda Baltičkog mora vazdušni cilj koji se približava državnoj granici Ruske Federacije. Za identifikaciju vazdušnog cilja i sprečavanje povrede državne granice u vazduh je podignut lovac Su-27 iz sastava dežurnih snaga za protivvazdušnu odbranu Baltičke flote - navodi se u saopštenju.
Posada ruskog aviona je sa bezbedne udaljenosti identifikovala letelicu kao strateški izviđački avion RC-135 američkih vazduhoplovnih snaga.
- Nakon što se američki izviđački avion okrenuo od državne granice Rusije, ruski lovac se bezbedno vratio u matičnu bazu. Čitav let ruskog lovca Su-27 obavljen je strogo u skladu sa međunarodnim pravilima za korišćenje vazdušnog prostora - dodaje se u saopštenju.
Centar za kontrolu odbrane naglašava da američkom avionu nije bila dozvoljena povreda granice zemlje.
(Sputnjik)
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

TUNEL OD RUSIJE DO AMERIKE: Ispod mora, dugačak 112 KM - ideja stara, novi PREDLOG - već ga zovu "Putin-Tramp" (VIDEO)
MOŽDA zvuči neverovatno, ali jedna davnašnja, pomalo neobična ideja ponovo je oživela.
18. 10. 2025. u 12:51
Komentari (1)