OVIH 10 ZEMALJA NEMAJU NIJEDNOG OBOLELOG OD KORONE Ipak, muku muče se ovim problemom
PANDEMIJA korona virusa zahvatila je ceo svet osim 10 država u kojima nema virusa, ali je njihova ekonomija teško pogođena, prenosi BBC.

Foto: AP
Zemlje bez zabeleženih slučajeva COVID-19 su Palau, Mikronezija, Maršalova ostrva, Nauru, Kiribati, Solomonova ostrva, Tuvalu, Samoa, Vanuatu i Tonga.
Ali pandemija je teško pogodila ekonomiju ovih zemalja.
BBC navodi da je u 2019. godini Palau posetilo oko 90.000 turista, što je pet puta više od ukupnog broja stanovnika.
U 2017. godini, pokazali su podaci MMF-a, turizam je činio 40 odsto BDP-a zemlje.
Zbog pandemije korona virusa granice Palaua su zatvorene od kraja marta, tako da, iako nema ni jednog zaraženog, virus je opustošio zemlju.
Preporučujemo

ISTRAŽIVANjA OTKRILA: Da li je moguće da se korona virus prenese putem hrane?
20. 08. 2020. u 11:29

AKO DOBIJETE KORONU NA LETOVANjU: Da li ćete u Crnoj Gori moći besplatno da se lečite
20. 08. 2020. u 10:34

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (1)