VAKCINA STIŽE POČETKOM SLEDEĆE GODINE: Francuski premijer najavio, istakao da se mora izbeći novi karantin
FRANCUSKI premijer Žan Kasteks je pozvao u sredu građane na poštovanje mera protiv epidemije korona virusa i istakao da treba izbeći novi karantin. Nošenje maski je naveo kao neohpodno u profesionalom okruženju, a izrazio je i očekivanja da bi vakcina protiv kovida 19 mogla da bude dostupna u prvoj polovini sledeće godine.

Foto EPA
Kasteks je istakao obavezu obnove privrede i vraćanja na posao, kao i đaka u školske klupe, iako epidemija još traje.
Francuska se susreće s porastom broja novoobolelih i mogućim drugim talasom. Pritisak na bolnice, za sada, ne postoji. Ali, prisutna su strahovanja da bi situacija mogla da se pogorša od 1. septtembra, kada đaci ponovo budu krenuli u školu, a roditelji se vrate u kancelarije posle godišnjih odmora.
U zemlji se vodi polemika da li maske u školama treba da budu besplatne, imajući u vidu da su obavezne za svu decu stariju od 11 godina. Kasteks je razrešio ovu dilemu, istakavši da će država snabdeti maskama samo one koji se nalaze u rizičnoj zdravstvenoj grupi, ili nemaju dovoqna primanja. Naveo je da je to slučaj i u drugim zemljama.
Premijer Kasteks je saopštio i da će detaljni plan obnove zemlje i privrede u visini od 100 milijardi evra biti iznet sledeće sedmice, u četvrtak 3. septembra. Podsetio je da je od te sume određeni deo već dat najugroženijim roditeljima pred početak školske godine, a otkrio je i da će 2 milijarde biti namenjene kulturnim radnicima.
I pored ove najave, zaposleni u oblasti kulture nisu zadovoljni, a premijer Kasteks i ministarka kulture Žozlin Bašlo će se u četvrtak sastati sa zaposlenima u oblasti zabave.
Premijer je takođe pozvao građane da idu u bioskop i pozorište, u čijim salama je nošenje maski obavezno. Posle kritika u javnosti, poručio je i da prefekti više neće imati diskreciono pravo da povećavaju maksilaman broj posmatrača od 5.000 ljudi na otvorenom prostoru.
Kasteks je najavio i dalje smanjivanje poreza, u proizvodnom sektoru za 10 milijardi, kao i druge socijalne olakšice za građane, zaposlene i preduzeća.
Preporučujemo

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

Nasledio kuću, ispod nameštaja našao SKRIVENO BLAGO koje vredi milione evra
FRANCUZ koji je nasledio kuću od preminulih rođaka otkrio je neverovatnu riznicu zlatnih novčića i poluga vrednih nekoliko miliona evra. Blago je bilo jako dobro sakriveno ispod nameštaja i u kupatilu.
31. 08. 2025. u 14:26
Komentari (2)