AMERIČKI SATELITI SNIMILI KINESKOG "AVAKSA": Moći će da sleće na nosače aviona, ovaj avion će biti izazov za Pentagon (FOTO)
KINESKI vojni stručnjaci razvili su prototip letelice za radarsko izviđanje, nadzor i kontrolu velikog dometa (AVAKS), a američki sateliti su navodno uspeli da ga snime po prvi put, piše portal Argumenti.ru.

Foto: Printscreen
Na satelitskim fotografijama koje su objavljene vidi se avion Sian KJ-600, koji izgledom neodoljivo podseća na američki E-2C Hokaj.
Stručnjaci primećuju da su oba modela dvomotorni turboelisni avioni sa visokim, dugim, pravim krilima, koja se mogu sklopiti tako da avion može da se "spakuje" na nosač aviona.
Pored toga, avion je prepoznatljiv po radaru koji je smešten u veliku rotirajuću kupolu na vrhu letelice.
Ako Peking potvrdi da je Sian spreman za let, velike su šanse da će kineska armija u dogledno vreme predstavljati ozbiljan izazov za američke interese u Južnom kineskom moru.
Preporučujemo

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (1)