Erdogan odjednom otvorio tehnološki centar i 40 fabrika
PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan svečano je danas otvorio tehnološki centar MESS u Istanbulu, u okviru kojeg je putem video konferencije otvoreno još 40 fabrika širom Turske ukupne vrednosti 460 miliona evra, javlja Anadolija.

Foto: EPA
- Nadamo se da ćemo s ovim centrom, koji je realizovan ulaganjem od 23 miliona evra, otvoriti novu eru u području konkurentne tehnologije, gde ćemo na godišnjem nivou moći pružiti 400.000 sati besplatne edukacije za 40.000 ljudi - poručio je Erdogan.
On je dodao da će se posle smanjenja posledica epidemije korona virusa u svetu, Turska ponovo vratiti ubrzanom napretku.
- Turska, koja pre 18 godina nije mogla napraviti korak bez MMF-a, danas je prema paritetu kupovne moći 13. zemlja u svetu. Iako to neki ne žele, mi smo odlučni da Tursku, kao središte tri kontinenta, pretvorimo u globalni proizvodni i tehnološki centar - poručio je Erdogan.
Govoreći i o investiciji 40 ostalih fabrika koje su danas svečano otvorene, Erdogan je rekao da te kompanije direktno obezbeđuju zaposlenje za 4.000 građana a indirektno za više desetina hiljada.

NOVINAR BI ZA OVU REČENICU U SVAKOJ DRŽAVI ZAVRŠIO U ZATVORU: Policiju i tužilaštvo koji rade svoj posao naziva “odmetnuti deo”
OVO što se naziva novinarom Nove S u jutarnjem programu izgovorio je rečenicu zbog koje bi u svakoj državi završio u zatvoru.
30. 06. 2025. u 07:38

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)