NOVI REKORD U INDIJI: Više od 83.000 novozaraženih koronom
U INDIJI je u poslednja 24 sata zabeležen novi rekordan broj novoobolelih od korona virusa u svetu od početka pandemije, 83.883 nova slučaja.
Foto: AP
To je treći put da je u toj zemlji zabeleženo više od 80.000 novozaraženih, dok se nijedna druga zemlja na svetu nije ni približila cifri od 83.000, prenosi Tajms of India.
U toj zemlji se već skoro mesec dana beleže najviši dnevni broj slučajeva u svetu, a 29. avgusta zabeležen je rekordan svetski dnevni porast broja novozarazenih od 78.903 slučaja.
Ukupan broj zaraženih od početka epidemije sada je više od 3,85 miliona, samo 100.000 manje od Brazila koja je po broju slučajeva druga zemlja na svetu.
U Protekla 24 sata u Indiji je preminule 1.043 osobe, čime je ukupan broj smrtnih slučajeva porastao na 67.376.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)