KRIZA U ŠPANIJI: Pomoć radnicima na prinudnom odmoru biće produžena
ŠPANSKA šema ERTE-a za radnike koji se nalaze na prinudom odmoru biće produžena koliko god bude potrebno, izjavila je ministarka rada Jolanda Dijas radiju IB3, pre nego što su razgovori sa sindikatima i poslodavcima o tom pitanju zakazani za petak.
Foto: Depositphotos
Ova šema, koja se završava 30. septembra obezbeđuje radnicima na prinudnom odmoru 70 odsto od plate prvih šest meseci, da bi potom dobijali 50 procenata od svoje zarade, preneo je Rojters.
"Ključ mehanizma je da on ostane. Apsurdno je odrediti krajnji datum. Verujem da bi ERTE trebalo da ostane. Koliko dugo? Sve dok je potreban", rekla je ona za IB3.
Ministarka bi trebalo da se sastane sa predstavnicima sindikata i poslovnim liderima u Palma de Majorci kako bi pregovarali o uslovima kako da se produži program.
U intervjuu La Seksta television, Dijas je opisala smanjenje od 50 odsto duboko nepravedno.
"Mi želimo da zadržimo zaštitu od 70 procenata", istakla je ona.
Uveden u martu, program je pružio podršku oko 3,4 miliona ljudi u jeku pandemije korona virusa.
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)