RUSKI AVIONI SRAVNILI SA ZEMLJOM POLOŽAJE DŽIHADISTA: Velika akcija iznad Idliba samo uvod u novu ofanzivu? (FOTO/VIDEO)
BOMBARDERI Ruskih vazduhoplovnih snaga danas su izveli seriju napada na položaje terorista u severnoj sirijskoj provinciji Idlib.
Foto: Printscreen
Vazdušni napadi su počeli danas oko podneva, a glavna meta su bili položaji terorista Hajat Tahrir al-Šama u okolini grada Idliba, prestonice istoimene provincije.
Rano jutros su ruski avioni gađali i položaje džihadista u provinciji Latakija.
Ruski vazdušni udari izazvali su paniku među militantima u Idlibu.
Najverovatnije su stigli kao odgovor na napade terorista na Sirijsku arapsku armiju poslednjih nekoliko nedelja.
Prekid vatre u Idlibu, koji je na snazi od 5. marta, je na ivici potpunog kolapsa. Turska, koja ima na hiljade vojnika u toj provinciji, podržava militante.
Ako se i narednih dana budu nastavili vazdušni napadi ruskih aviona, gotovo sa sigurnošću možemo tvrditi da je to samo uvertira za novu, dugo očekivanu, ofanzivu sirijske armije.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
„POKUŠALI SU DA SE IGRAJU SA NAŠIM NERVIMA“ Lukašenko pojačao bezbednost na granicama
09. 09. 2020. u 13:18
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (1)