GRČKA OJAČAVA VOJSKU U JEKU SUKOBA NA MEDITERANU: Micotakis najavio - povećava se i broj vojnika!
GRČKA će ojačati svoje oružane snage kupovinom novih sistema naoružanja i povećanjem broja profesionalnih vojnika za 15.000 tokom narednih pet godina.
Foto: EPA
To je najavio grčki premijer Kirijakos Micotakis, u situaciji kada vladaju povišene tenzije između Grčke i Turske u istočnom Mediteranu.
Konkretno, Grčka će nabaviti 18 lovačkih aviona "rafal", koji će zameniti već vremešne "miraže 2000", kao i četiri nove fregate, uz remont četiri već postojeće, zatim četiri pomorska helikoptera "romeo", protivtenkovsko naoružanje za kopnene snage, torpeda za ratnu mornaricu i projektile na navođenje za ratno vazduhoplovstvo, navodi "Ekatimerini".
Micotakis je ovo najavio u subotu, u govoru kojim je trebalo da otvori Međunarodni sajam u Solunu, koji je zbog pandemije korona virusa otkazan, ali grčki premijer ipak govor o ekonomskoj politici za narednu godinu.
Broj prisutnih u publici bio je ograničen na 50, a svi su nosili zaštitne maske i pridržavali se mera društvenog distanciranja.
On je rekao da će grčka privreda dobiti finansijsku injekciju vrednu 6,8 milijardi evra, i istakao da promena prioriteta u korist izdataka za odbranu ne znači i promenu ekonomskih ciljeva.
Preporučujemo
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)