CRNOMORSKA FLOTA DOBILA ŽENSKU POSADU: Prošle su sve testove i uspešno obavile bojevo gađanje

Новости онлине

14. 09. 2020. u 13:37

U CRNOMORSKOJ floti Rusije je izveden uspešan test u okviru kojeg su posadu patrolnog broda činile žene, izjavio je šef odeljenja za informativnu bezbednost Crnomorske flote, kapetan Aleksej Ruljev.

ЦРНОМОРСКА ФЛОТА ДОБИЛА ЖЕНСКУ ПОСАДУ: Прошле су све тестове и успешно обавиле бојево гађање

Foto: printskrin Jutjub

„Tokom eksperimenta žene vojnici su prošle kurs intenzivne vojne obuke, obučene su da mogu da rade na pozicijama zapovednika broda, električara i za upravljanje signalizacijom“, rekao je Ruljev.

Posada je na prvoj etapi bila u Zajedničkom centru za obuku Ruske ratne mornarice u Sankt Peterburgu, gde su prošle kurseve prekvalifikacije za obuku posada brodova četvrtog ranga.

„Ženska posada je samostalno obavljala sve dužnosti, izvršile su tehničku proveru broda, navigacije i mehanizacije. Tokom vežbi patroliranja područjem Crnomorske flote, posada je prošla obuku protivdiverzantske odbrane, kao i obuku za spasavanje broda“, naveo je Ruljev.

Na finalnoj etapi je posada uspešno završila vežbe borbene obuke i gađanju.

rs.sputniknews.com

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

BRITANSKI GENERAL PRIZNAO: Ukrajina ne može da pobedi Rusiju