IZVEŠTAJ SA TERENA: Turska je poslala plaćenike – ratuju za 1.500 dolara

BRITANSKA agencija Rojters objavila je izveštaj sa ratom zahvaćenog područja Nagorno Karabaha u kome se navodi da je turska poslala kao pomoć Azerbejdžanskoj vojsci plaćenike koji su ratovali u Siriji.

ИЗВЕШТАЈ СА ТЕРЕНА: Турска је послала плаћенике – ратују за 1.500 долара

Foto: Tanjug/AP

Cena po plaćeniku je 1.500 američkih dolara.

Britanskoj agenciji ovu vest su potvrdili plaćenici u severnoj Siriji koji čekaju da budu prebačeni na bojište kao pomoć azerbejdžanskim trupama.

Azerbejdžanske vlasti nisu odgovorile, a turski predsednik je negirao takve vesti.

Veterani sa sirijskog ratišta koji pripadaju grupama Ahrar al-Sham i Jaish al-Nukhba, koje aktivno podržava Ankara naglasili su da je ceo transfer pod patronatom Turske.

Na pitanje zašto idu da se bore kratko su odgovorili – da nežele da idu, ali da nemaju novca. Život je težak i siromašan.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

SUNCE VAS PEČE DOK VOZITE: Black Glass ugrađuje termoizolacione folije za stakla koje imaju 80% toplotne zaštite