PANDEMIJA U AUSTRIJI: Više od 1.000 đaka zaraženo koronom, broj hospitalizovanih u Beču veći nego na vrhuncu epidemije
U AUSTRIJI trenutno ima 1.125 aktivno obolelih đaka i nastavnika od korona virusa.
Foto: EPA
U Francuskoj jedna trećina korona virus zaraza se dovodi u vezu sa školama i univerzitetima, a u Austriji, gde univerziteti tek otvaraju svoja vrata od 1.oktobra, škole čine svega oko 10 odsto žarišta.
Većina stanovnika Austrije se i dalje zarazuje van obrazovnih ustanova.
Međutim raste broj slučajeva zaraze u školama pa je Krizni štab odlučio da detaljno analizira koja starosna grupa je najviše pogođena.
Samo u Beču već ima oko 600 zaraženih đaka.
S tim u vezi je odlučeno da se sprovode testiranja dece koja su bila u kontaktu sa zaraženima, a da rezultati stignu u roku od 24 sata, kako bi se izbeglo da deca provode dugo vreme u karantinu, a i "odstranili" iz razreda ona deca koja su obolela.
BROJ HOSPITALIZOVANIH U BEČU VEĆI NEGO NA VRHUNCU EPIDEMIJE
Broj hospitalizovanih kovid pacijenata u Beču je trenutno veći nego što je bio na vrhuncu epidemije u Austriji 31.marta. Trenutno je 225 kovid pacijenata hospitalizovano u Beču, a poređenja radi krajem marta bilo ih je 213.
Od tog broja 177 je smešteno na "normalno" kovid odeljenje, a 48 na intenzivnoj nezi.
Inače broj hospitalizovanih u Austriji bio je 469, od kojih 88 na intenzivnoj nezi.
Preporučujemo
MOGUĆ I POTPUNI KARANTIN: Britanija uvodi nove mere - Biće na snazi šest meseci
28. 09. 2020. u 00:45
KORONA KOSI LATINSKU AMERIKU: Broj zaraženih u Kolumbiji premašio 800.000
27. 09. 2020. u 00:26
CRNA PREDVIĐANjA SZO: Dva miliona ljudi moglo bi da umre od korona virusa
26. 09. 2020. u 14:31
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)