STALNI SAVETA OEBS-A: Održan specijalni sastanak o Karabahu
NA DANAŠNjEM specijalnom sastanku Stalnog saveta OEBS-a u vezi sa sukobom oko Nagorno-Karabaha kojim je predsedavala Albanija učestvovali su predstavnici 57 država članica te organizacije.
Foto: ilustracija
Otvarajući sastanak ambasador Igli Hasani, predsedavajući Stalnog saveta, ponovio je zabrinutost zbog tekućih sukoba i pogoršanja situacije na terenu. Uznemiren sve većim brojem žrtava, ponovio je poziv predsedavajućeg OEBS-a na trenutnu deeskalaciju i izrazio saučesće porodicama ubijenih i ranjenih, navodi se u saopštenju te organizacije.
Izveštavajući Stalni savet, lični predstavnik predsedavajućeg ambasador Andrzej Kaspržik rekao je da informacije dobija direktno sa terena i od lokalnih sagovornika na najvišem nivou.
Kasprzik je rekao da je u stalnoj komunikaciji sa svim stranama i da je njegov tim spreman da nastavi praćenje na terenu čim to situacija dozvoli.
Predstavnici zemalja kolektivnog predsedništva grupe Minsk - Francuske, Rusije i SAD - ponovili su apel kopredsedavajućih svim stranama da odmah prekinu neprijateljstva i nastave pregovore kako bi se pronašlo održivo rešenje sukoba.
Predsedavajući OEBS-u ponovio je važnost pregovaračkog rešenja i svoju podršku radu kopredsedavajućih grupe Minsk i ambasadora Kaspržika u njihovim naporima da stabilizuju situaciju na terenu.
Preporučujemo
OVAKO SE UNIŠTAVAJU TENKOVI: Za tri sata azerbejdžanci izgubili 12 tenkova (VIDEO)
29. 09. 2020. u 16:47
RAT NA KAVKAZU: STRAHOVITI gubici Azerbejdžana - 137 tenkova i transportera, 72 drona, 7 helikoptera (FOTO/VIDEO)
29. 09. 2020. u 13:23 >> 21:48
ZAOŠTRAVA SE RAT NA KAVKAZU: Turski F-16 oborio jermenski Su-25 pilot poginuo
29. 09. 2020. u 16:26
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"LEČIĆ I JA SMO SE PIPALI I LjUPKALI!" Pevačica o glumcu: "Predivno stvorenje, savršen ljubavnik, ježim se dok pričam o njemu"
Atina Ferari otkrila je detalje odnosa sa glumcem Branislavom Lečićem.
08. 11. 2025. u 11:06
Komentari (0)