KAKVA SLIKA PREKOPUTA AMERIČKE AMBASADE: Čestitali Putinu rođendan na jedinstven način (FOTO)
U ČAST rođendana ruskog predsednika Vladimira Putina na jednoj zgradi, prekoputa američke ambasade u centru Moskve, osvanuo je veliki baner sa natpisom na engleskom jeziku: „Srećan rođendan, predsedniku broj jedan“.
Foto Ap
Na baneru, koji je prekrio nekoliko prozora moskovske višespratnice, nalazi se i portret nasmejanog Putina. Nije poznato ko stoji iza ove neobične čestitke i ko je priredio takvo iznenađenje, ali niko ne sumnja da je ovaj gest privukao pažnju američkih diplomata.
Ovo nije prvi put da ruskom predsedniku na ovaj način čestitaju rođendan. Svojevremeno se ogromni baner sa Putinovim likom pojavio i na jednom mostu na Menhetnu u Njujorku. Na njemu su bile ruska i sirijska zastava, a na engleskom je pisalo - „mirotvorac“.
Ruski predsednik danas slavi 68 rođendan. Za razliku od prošle godine, kada je uoči rođendana u društvu ministra odbrane Sergeja Šojgua boravio u sibirskoj tajgi, ove godine Putin je rođendan prvo obeležio na radnom mestu u Moskvi, dok će ostatak dana provesti sa porodicom i prijateljima.
Danas je u Kremlj stigao i ogroman broj čestitki od šefova država i vlada raznih zemalja, kao i od rukovodioca međunarodnih organizacija. Rođendansku čestitku Putinu je uputio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji mu je poželeo dobro zdravlje i poručio da veoma ceni sve što radi za neraskidivo prijateljstvo i bratstvo Srbije i Rusije.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RAT NA KAVKAZU: Ponovo padaju bombe po Stepanakertu, armija Karabaha nastupa (FOTO/VIDEO)
07. 10. 2020. u 08:23 >> 14:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (1)