NAPETO PRED IZBORE U SAD: Ankete pokazuju da je Bajden u blagoj prednosti, ali Tramp još ima dobre šanse da pobedi
IAKO sve ankete u SAD pokazuju da je demokratski predsednički pretendent Džo Bajden dominantan u odnosu na svog suparnika, aktuelnog predsednika Donalda Trampa, izbori tek predstoje i Tramp još ima dobre izglede da pobedi, naveo je CNN.
Foto: EPA
Analiza predizbornih istraživanja pokazala je da Bajden, u ovom trenutku, u boljoj poziciji od bilo kog kandidata od 1936. godine, kada su počele da se sprovode istraživanja zasnovana na novoj naučnoj metodologiji istraživanja javnog mnenja, preneo je CNN.
Prema rezultatima istraživanja koje su u nedelju objavili ABC njuz i Vašington poust, Bajden ima podršku 55 odsto, a Tramp 43 odsto anketranih.
Ovo je već treća nacionalna anketa u kojoj Bajden ne samo da ima više od 10 odsto više podrške od Trampa, već i treći put ima preko 50 odsto birača na svojoj strani.
Preporučujemo
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONI SU TVOJE ŽRTVE!" Papa javno prozvao Trampa zbog situacija u "srpskom" gradu
PAPA Lav pozvao je na "duboko razmišljanje" o načinu na koji se migranti tretiraju u Sjedinjenim Državama, rekavši da su mnogi ljudi "duboko pogođeni" politikom masovnih deportacija.
06. 11. 2025. u 12:50
Komentari (0)