LAZANSKI OTKRIVA: Ko ima veće šanse za pobedu - Azerbejdžan ili Jermenija?
AMBASADOR Srbije u Rusiji Miroslav Lazanski objasnio je da je otvaranje kancelarije ruskog Ministarstva odbrane u našoj zemlji deo vojno – tehničke saradnje.
Foto: Tanjug/Filip Krainčanić/Ministarstvo odbrane Jermenije
- Mi imamo krupne borbene sisteme sovjetskog i ruskog porekla i naravno da se postavila potreba da budu prisutni tehnički stručnjaci, oficiri, inžinjeri ruski koji mogu tu tehniku da održavaju, vide u kakvom je stanju, eventualno da daju savete našim stručnjacima. Potpuno je normalno da se otvori ta kancelarija - rekao je Lazanski za Pink.
Kako je dodao, naša avijacija, lovačka je bazirana na migovima 29, oklopne jedinice imaju tenkove M-84, koji su opet derivacija ruskog tenka T-72, artiljerija ima samohodne haubice 122 koje su sovjetske proizvodnje, protivavionski sistemi su svi ruskog porekla...
- Naravno da morate da imate nekoga ko će sve to da prati. Ruski proizvođači daju i granciju. Ne možete ni jedan ruski sistem da podvrgnete modernizaciji bez dozvole i da bi se produžili resursi migova potrebna je saglasnost njihovog proizvođača. Tako da je ovo potpuno logično - objasnio je Lazanski.
Upitan da li je otvaranje te kancelarije, kako neki komentarišu balans sa kancelarijom NATO, on kaže da to ne bi tako gledao.
- Ako bi tako gledali, to bi onda trebalo biti kancelarija za ODKB. Po strukturi i integrativnim procesima ODKB nikada nije bio na tom nivou kao NATO. NATO je mnogo čvršća vojno-politička organizacija. Kancelarija ODKB bi bio pandam kancelariji NATO, ali ovo nije - rekao je Lazanski.
Govoreći o poseti predsednika Rusije Vladimira Putina Srbiji, istakao je da datum nije ni bio preciziran, te da su odnosi dve zemlje odlični.
- Dobro je što Lavrov dolazi u Beograd, ovo je već druga njegova poseta ove godine - naglasio je Lazanski i podsetio da je Putin bio u Srbiji u poslednje tri, četiri godine tri puta.
To, kako je zaključio, govori da su odnosi Srbije i Rusije odlični da imaju kontinuitet i racio.
Govoreći o sukobu u Nagorno-Karabahu, Lazanski kaže da "Turska u regionu Kavkaza može da ide onoliko daleko koliko joj to Moskva dozvoli".
- Azerbejdžan se čuva da uđe sa vojskom na teritoriju same Jermenije - kaže Lazanski.
Lazanski je naglasio da Moskva ima dobre odnose i sa Jermenijom i sa Azerbejdžanom.
- Ukoliko se ratne operacije nastave, Azerbejdžan može da izađe kao pobednik jer je i brojčano, ekonomski i vojnički jači - smatra Lazanski.
Preporučujemo
POMPEO O RATU U KARABAHU: Azerbejdžan i Jermenija da se vrate pregovorima
23. 10. 2020. u 22:46
ŽESTOKE NOĆNE BORBE NA KAVKAZU: Granatiranja sa obe strane, Azeri nastavljaju ofanzivu
23. 10. 2020. u 08:27
ZELENSKI SA PRVE LINIJE FRONTA POSLAO PORUKU OČAJA: Rusa je sve više i više! Situacija teška i komplikovana
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski je izjavio da je situacija na frontu teška i komplikovana i da se povećava broj ruskih snaga.
20. 12. 2025. u 07:09
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (3)