SPREČEN JOŠ JEDAN NAPAD U FRANCUSKOJ!? Avganistanac sa mačetom zaustavljen u Lionu, pokušao da uđe u pun tramvaj
MUŠKARAC naoružan dugačkim nožem uhapšen je u jugoistočnom francuskom gradu Lionu u četvrtak, nakon što je pokušao da uđe u tramvaj.

Foto: AP Photo/Jean-Francois Badias
Uhapšeni je državljanin Avganistana i ima oko 20 godina, prenose strani mediji.
U vreme hapšenja bio je obučen u tradicionalnu avganistansku odeću, već je bio prijavljivan francuskim obaveštajim službama, rekao je izvor za AFP.
Da podsetimo, danas je došlo do dva napada u Francuskoj i jednog u francuskom konzulatu u Saudijskoj Arabiji.
U prvom terorističkom napadu u Nici jutros oko 9 sati napadač je ubio tri osobe - stradale su dve žene, jednoj je odsekao glavu, a čuvara bazilike Notr Dam je nekoliko puta izbo nožem u predelu vrata.
Do drugog napada došlo je posle nekoliko sati u Avinjonu, kada je muškarac naoružan nožem pokušao da napadne prolaznika na ulici, nakon čega je krenuo ka policiji, koja ga je ubila.
Ubrzo je stigla i vest o ubadanju čuvara u francuskoj ambasadi u gradu Džeda u Saudijskoj Arabiji. Ambasada je saopštila da je napadač, inače saudijski državljanin, uhapšen, dok je povređeni čuvar prebačen u bolnicu i njegovo stanje nije kritično.
(Telegraf)
Preporučujemo

KRVAV DAN ZA FRANCUSKU: Terorista iz Nice u Francusku došao preko Italije (FOTO/VIDEO)
29. 10. 2020. u 09:54 >> 20:50

UZNEMIRUJUĆ VIDEO IZ NICE: Trenutak kada je sve počelo, ljudi beže od napadača
29. 10. 2020. u 14:31

VIKAO "ALAHU AKBAR" PRE KRVOPROLIĆA: Napadač odrubio glave dvema žrtvama?
29. 10. 2020. u 10:51 >> 11:17

NOVINAR BI ZA OVU REČENICU U SVAKOJ DRŽAVI ZAVRŠIO U ZATVORU: Policiju i tužilaštvo koji rade svoj posao naziva “odmetnuti deo”
OVO što se naziva novinarom Nove S u jutarnjem programu izgovorio je rečenicu zbog koje bi u svakoj državi završio u zatvoru.
30. 06. 2025. u 07:38

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)