KARANTIN DUŽI OD 100 DANA SE ISPLATIO: Prvi put u pet meseci nema novih slučajeva u Australiji
U AUSTRALIJI u nedelju nije bilo nijednog novozaraženog virusom korona prvi put posle skoro pet meseci, rekli su zdravstveni zvaničnici te zemlje.
Foto: EPA
U australijskoj državi Viktoriji, u kojoj je zabeleženo čak 819 smrtnih slučajeva povezanih sa virusom korona, nije bilo novozaraženih u poslednjih 24 sata, dok smrtnih slučajeva nije bilo drugi dan zaredom.
- Budući da u ostatku zemlje nisu zabeleženi novi slučajevi virusa korona, Australija je doživela prvi dan bez prenosa virusa od 9. juna - rekao je ministar zdravlja Greg Hant.
- Hvala svim našim neverovatnim zdravstvenim radnicima i pre svega australijskom narodu - naveo je Hant na svom Tviter nalogu.
Brze i stroge mere u kombinaciji sa disciplinom nacije zaslužne su za savladavanje pandemije i sprečavanje preopterećenja zdravstvenog sistema.
Tako se, sada, polako opuštaju i restrikcije, koje se smatraju za jedne od najtežih i najdužih na svetu. Karantin u Viktoriji trajao je čak 111 dana.
Australija je prijavila nešto više od 27.500 slučajeva od početka pandemije, a preminulo je 907 osoba.
Preporučujemo
NOVI REŽIM ULASKA U DRŽAVU: Njujork uvodi karantin pre testiranja na koronu
01. 11. 2020. u 00:46
NOVI CRNI REKORD U BRAZILU: Još 18.947 slučajeva i 407 umrlih od korone
01. 11. 2020. u 00:33
BELORUSIJA OD PONOĆI ZATVORILA GRANICE: Nova mera za suzbijanje korona virusa
01. 11. 2020. u 00:15
ODLUKA KOJA MOŽE DA PROMENI SVE: Rusija razmatra Trampovu ponudu
RUSKO ministarstvo spoljnih poslova, zajedno sa svojim saveznicima i partnerima, razmatra predlog američkog predsednika Donalda Trampa za pridruživanje Odboru za mir, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
09. 02. 2026. u 11:26
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
NAJVIŠI ČIN MONAŠTVA U PRAVOSLAVLjU: Ko su Shi monasi?
OVO postriženje naziva se „drugim krštenjem“, postrizavani se očišćuje od svih grehova i postaje "sin svetlosti“.
08. 02. 2026. u 09:25
Komentari (1)