ERDOGAN SAOPŠTIO LOŠE VESTI: Broj žrtava zemljotresa u Turskoj porastao na 58

Тањуг

01. 11. 2020. u 14:33

BROJ žrtava zemljotresa koji je u petak pogodio Egejsku regiju u Turskoj porastao je na 58, rekao je predsednik Redžep Tajip Erdogan.

ЕРДОГАН САОПШТИО ЛОШЕ ВЕСТИ: Број жртава земљотреса у Турској порастао на 58

Foto: EPA

Najmanje 896 osoba je povređeno usled posledica zemljotresa jačine 6,6 stepeni koji je pogodio Izmir, treći po veličini grad u Turskoj.

- Odlučni smo da previjemo rane naše braće i sestara u Izmiru, koji su pogođeni zemljotresom pre nego što počne hladno vreme i kiše - rekao je Erdogan na sastanku vladajuće Stranke pravde i razvoja u crnomorskoj provinciji Samsun, prenosi Anadolija.

Ranije je Erdogan saopštio kako će nove kuće biti sagrađene onima koji su ostali bez krova nad glavom što je pre moguće.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

SPEKTAKL KOJI ĆE GLEDATI CELI SVET: Barselona dočekuje akutelnog šampiona Evrope!