TO JE PRAVI ŠOU! Ovako jedan Rus vidi predsedničke izbore u Americi
PREDSEDNIK ruske Dume Vjačeslav Volodin kaže da je predizborna kampanja u SAD šou, koji Vašington predstavlja kao primer demokratije. Izborni sistem u Rusiji je otvoreniji, efikasnije i legitimniji, rekao je on u intervjuu za TV „Rusija 24“.
Foto: Depositphotos
- Američki izbori su šou, ne mogu to drugačije da nazovem. Naravno, takav proces utiče da mnogi budu prikovani za ekrane, ali bilo bi dobro ipak razumeti... To je šou koji oni nazivaju primerom demokratije, štaviše predlažu da se na njega gleda kao na standard demokratije. Ali, mi ne smatramo to za standard - rekao je Volodin, preneo je portal MK.ru.
On je podsetio da su u Rusiji direktni izbori šefa države i vlada višepartijski sistem, dok u Americi predsednika biraju elektori dok kandidate predlažu svega dve stranke.
Birališta širom Sjedinjenih Američkih Država su otvorena i u toku je glasanje za predsednika. Birači se opredeljuju između aktuelnog predsednika rupublikanca Donalda Trampa i demokratskog kandidata Džoa Bajdena.
Sve detalje izbora u Americi pratite u blogu uživo KLIKOM OVDE!
(Sputnjik)
Preporučujemo
TRAMP POBEDIO U INDIJANI: Si-En-En prognozira konačan rezultat za saveznu državu
04. 11. 2020. u 00:58 >> 01:15
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
BOMBA, AUTOMAT I CRNA BERETKA: Hrvatski gradonačelnik se maskirao u Tompsona iz "Čavoglava" - pored njega i "Plenković" i "prvi čovek Zagreba
DANAS je u Svetoj Nedelji održan karneval Fašnik, a na pozornicu se popeo i gradonačelnik ovog mesta Dario Zurovec koji je bio obučen kao kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji je poznat po svojim proustaškim stavovima i pesmama.
14. 02. 2026. u 14:35
Komentari (0)